Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Битва царів
Сторінки: 1 2 3

Бут. 14

Тим, кому доводиться мешкати між людьми нечестивими і злими, часто випадає стикатися з різними неприємностями. Так було і з Лотом.

Лот поселився неподалік від міста Содом. Спочатку намети його були розташовані в передмісті, та невдовзі він перейшов до міста. В Содомі він не був щасливим, тому що був дуже благочестивою людиною і не міг почувати себе добре в такому місті. Щоденно йому доводилося чути і бачити злі слова і злі вчинки, що дуже засмучували його праведну душу. Чому ж він там залишався? Чому він не повернувся до свого дядька Авраама? За краще було йому втратити свої гурти худоби, аніж втратити мир душевний. По восьми роках перебування в Содомі, зіткнувся Лот з великими труднощами. На плодючій долині, де мешкав Лот, були розташовані п'ять міст. Одне місто називалося Содом, друге — Гоморра. Інші міста були такі: Адма, Севоїм і Бела.

Несподівано велике військо напало на ці міста. На чолі цього війська стояли чотири царі. Вони прийшли здалеку, щоб покарати, за велінням Божим, мешканців цих п'яти міст за їхнє нечестя.

В кожному місті був свій цар. Ось ці п'ять царів вийшли назустріч війську об'єднаних чотирьох царів. Сталася жорстока битва. Хто ж переміг? Перемогли чотири царі, що прийшли здалеку. Цар Содомський і цар Гоморрський втекли, але потрапили до ями і повбивалися. Інших три царі повтікали в гори і таким чином врятувалися.

Побачивши, що вони перемогли, чотири царі кинулися до міст і рограбували їх. Декілька воїнів напали на дім Лота в Содомі. Вони полонили Лота і пограбували його майно. Що ж повинен був відчувати Лот? Він тепер переконався, що це дуже зле бути в дружбі з людьми нечестивими, котрі не бажають знати Бога. Лот змушений був йти слідом за переможцями. Його чекав важкий шлях: його душа знемагала. З полоненими поводяться дуже жорстоко: руки заковують в кайдани, ноги підбиваються від ходіння по гострому камінню. Щоденно їх палило нещадне проміння сонця, а вночі доводилося спати просто на землі. Окрім Лота там були ще й інші полонені, але він був єдиною людиною праведною, котра шанувала Бога. Він покладав всю свою надію на Бога і кликав до Нього, благаючи визволити його.

Господь змилувався над Лотом і послав йому спасіння. Авраам сидів біля підніжжя гори в тінистій діброві, коли до нього прибіг вісник. Він прибіг здалеку, і сумні новини приніс. Він втік з Содому, знемагаючи в дорозі, щоб розповісти Авраамові про битву царів. Що ж зробив Авраам, коли почув, яке нещастя спіткало Лота? Він сказав: «Я піду і вр...... (читати далі)

Сторінки: 1 2 3

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:Перші покарання
Мойсей перетворює жезл на змію, перетворює воду в річці на кров. Наступною карою було те, що жаби повиходили з річок і заповнили все. Потім порох перетворився на собачих мух, далі на єгипетській землі похворіли всі тварини, а всі люди мали нариви.


Кошичок з очерету
Єгипетський фараон гадав, що євреї повстануть проти нього, тому наказав кидати кожного новонародженого хлопчика в річку. Проте одна жінка не кинула малюка, а залишила біля річки. Потім його знайшла дочка фараона та всиновила. Це був Мойсей.


Наполегливе прохання
До Авраама завітало три ангели, два з яких попрямувало до Содому та Гомори, щоб зруйнувати міста. Третій ангел залишився з Авраамом. Авраам упрохував його не руйнувати місто Содом, якщо там буде хоча б десять праведників. Праведним був лише один Лот.


Жахлива руйнація
Ангели прийшли до Лота й сказали, щоб він рятувався зі своєю родиною, бо місто Содом та інші міста будуть зруйновані вогнем. Ангели заборонили їм озиратися назад, але Лотова дружина не послухалася і озирнулася, тікаючи. І стала соляним стовпом.
Обітована земля
У той час серед людей було багато нечестивих, які вирізали з дерева ідоли та вклонялися їм. Але був чоловік на ім'я Авраам, який вірив у справжнього єдиного Бога та був другом Божим. Бог наказав йому йти до Ханаанського краю, де Авраам оселився.


Прощання братів
Брати Йосифа вирушили в дорогу додому, проте їх наздогнав слуга Йосифа і перевірив, чи вони не вкрали чашу його пана. Чаша була у Веніаміна. Брати повернулися до Йосифа. Коли він переконався, що вони шкодують за вчинене, він сказав, що він їх брат.
Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.022384 секунд !