Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Перебування апостола у Верії

Дії 17:10-15

1 Іройшовши близько п'ятидесяти миль, Павло та Сила прийшли нарешті до невеличкого містечка, яке називалося Верією. Це була чудова місцевість: мальовничі горби, квітучі сади, говіркі струмочки і тінисті гаї. Сюди не часто навідувалися

мандрівники; населення не мало особливих достатків, але і тут була юдейська синагога, куди в суботу вирушили Павло та Сила. Вони вже наперед приготувалися до гострих суперечок та образ, але слухачі Верії виявилися поміркованішими за слухачів Салоніки. Вони дуже уважно слухали проповіді Павла про Ісуса, разом з ними охоче вивчали книги старозаповітних пророків і знаходили в них пророцтва про Ісуса Христа. Йдучи таким шляхом, вони переконалися у справедливості слів ап. Павла та Сили. В одній пророчій книзі вони прочитали, що Ісус мав народитися у Вифлеємі, в інші, — що Він, як «Ягня, був ведений для заколення». Ап. Павло розтлумачив їм, що Ягням, розіп'ятим за гріхи наші, є Господь Ісус.

Багато юдеїв міста Верії повірили в Господа Ісуса, разом з ними повірили і погани, мешканці цього містечка. Апостоли дуже раділи, бачачи таке пробудження, але невдовзі радість їхня перетворилася на сумування. Юдеї Салоніки дізналися, що благовісники знаходяться у Верії. Незважаючи на чималу відстань, вони прийшли туди і почали підбурювати місцевих жителів проти Павла та Сили. Мешканці Верії, котрі стали християнами, так настрахалися, що вирішили відпустити Павла таємно, вночі, а Сила та Тимофій ще залишалися деякий час у Верії. Сумною була розлука ап. Павла з Силою і Тимофієм, але мешканці Верії так потребували батьківських настанов проповідників.

Мешканці Верії не відпустили ап. Павла одного, вони провели його аж до Афін, на берег моря. Там вони знайшли корабель і попливли разом з ним. Потім ап. Павло попрощався із своїми провідниками і наказав їм передати Силі і Тимофіві, що він буде чекати на них в Афінах. Звичайно, що він нетерпляче очікував на їхнє прибуття, але й розумів, що їм необхідно бути в місті Верії, щоб повчати віруючих. Тимофій змалку знав Святе Письмо і міг тлумачити деякі пророцтва Старого Заповіту про Ісуса Христа. Вивчення Святого Писання і корисно, і необхідно кожній душі, тому що у Євангелії написано: «Досліджуйте Святе Письмо, бо ви думаєте завдяки йому мати життя вічне, а Святе Письмо свідкує про Мене» (їв. 5:39).

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:Юний пророк
Юний Самуїл стає пророком, якому з'являється Бог та каже, що він зробить. Цього разу його покликав Бог та сказав, що покарає недобрих синів Іллі, які помруть разом в один день, а також сказав, що не задоволений Іллею, бо священник не карав синів.


Самсон і філістимляни
Самсон ходив до філістимлянки ночувати. Та вивідувала таємницю сили Самсона, який кілька разів хитрував. Коли розповів Делілі, в чому його сила, Самсона схопили. У храмі Самсон благав Господа дати силу. Бог послухав його і Самсон зруйнував храм.


Сон Якова
В Ісаака та Ревекки було два сини: Ісав (злий брат) та Яків, що любив Бога. Ісав не любив брата і хотів його вбити, але мама наказала йому тікати до дядька Лавана. У дорозі Яків бачить сон, у якому Бог обіцяє повернути його на цю землю в майбутньому.


Звільнення
Одного разу наснилися фараонові два сни про сім колосків та 7 корів, але ніхто не міг розтлумачити сни. Тоді чашник згадав про Йосифа, котрий розтлумачив сон фараона, а фараон зробив його головним над усіма. Лише фараон був вищим за Йосифа престолом.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.023585 секунд !