Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Довгі мандри
Сторінки: 1 2

Яків нарешті приходить до міста, де мав жити його дядько Лаван. Яків зупиняється біля криниці, де й зустрічає свою двоюрідну сестру й дочку Лавана Рахіль.
Буття 29.

Потім Яків пішов далі. Багато днів минуло в дорозі, аж нарешті він прийшов до місця, де було багато чудових пасовищ. Була там криниця, отвір якої був прикладений великим каменем. В країні тій було взагалі мало води. Навколо криниці пастухи пасли овець. Якову радісно було бачити криницю.

Він запитав пастухів: «Чи не знаєте ви чоловіка на ім'я Лаван?» Бо так називали дядька Якова. «Так, — відповіли вони, — ми знаємо його». Яків запитав: «Чи здоровий він?» Пастухи відповіли: «Здоровий: а ось і Рахіль, дочка його, йде з вівцями». Яків зрадів, тому що Рахіль була його двоюрідна сестра. Він підійшов до неї і поцілував її, піднісши голос свій, заплакав. Чому плакав Яків? Він плакав, як це часто трапляється, з радості. Яків давно вже не бачив нікого із своїх рідних. І він радий був пізнати свою двоюрідну сестру. Рахіль не знала Якова, аж поки він не сказав їй: «Я родич твій, двоюрідний брат твій і прийшов до тебе здалеку». Тоді Рахіль побігла і сказала батькові своєму Лавану: «Тату, двоюрідний брат прийшов до нас: я знайшла його, він сидів біля криниці». Лаван зрадів, побіг назустріч до Якова, обійняв, поцілував його та сказав: «Ти будеш жити з нами: я твій дядько».

Яків обіцяв Лаванові пасти отари його, таким чином Яків залишився служити у Лавана. Яків був вправним пастухом і стеріг овець вночі від левів і ведмедів. Він пас їх і в пекучий полудень і холодної ночі. Про себе він міг так сказати: «Бувало, що вдень знемагала мене спекота, а вночі паморозь, а мій сон мандрував від моїх очей» (Бут. 31:40).

Лаван мав дві дочки: одна звалася Лія, а друга — Рахіль. Лаван віддав їх заміж за Якова. Отже, Яків мав дві жінки. На сьогодні чоловік не має права мати дві жінки, але в стародавні часи дозволялось мати дві жінки, і це вважалось навіть кращим, ніж мати одну дружину.

Яків мав багато дітей. Досить довгий час він жив із жінками і з дітьми своїми в шатрі. Спочатку він пас тільки Лаванових овець, але згодом Лаван подарував йому також овець і кіз, Яків мав багато хліба, різного одягу, тому що Господь обіцяв йому все це, а наш Господь завжди виконує Свої обіцянки. Однак Яків не міг забути свого батька та матір, які жили в Ханаані. Він знав, що Бог обіцяв дати ханаанську землю його нащадкам, і йому так хотілося туди повернутися. «Вірою Авраам... перебував на землі Обітованій, як на чужій, і проживав у наметах з Ісааком і Яковом, співспадкоємцями тієї обітниці» (Євр. 11:9).

Ось імена перших благочестивих людей, які жили в Ханаані, та імена жін...... (читати далі)

Сторінки: 1 2

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Червоне море
Ізраїльтяни рушили до землі ханаанської. Їм у цьому допомагав хмарний стовп, за яким вони прямували. Біля Червоного моря їх майже наздогнав фараон. Мойсей помолився і Червоне море розійшлося і ізраїльтяни пройшли, але фараонові воїни потонули.


Обіцяний син
Коли Аврааму було 100 років, він досі не мав дітей, але Бог пообіцяв, що Авраам матиме їх, а нащадків матиме більше, ніж зірок на небі. Одного спекотного дня до Авраама та Сари завітали ангели у подобі людей, а через рік Сарра народила сина Ісаака.
Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.022216 секунд !