Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Вибір Мойсея
Сторінки: 1 2

Вихід 2:11-22

Коли Мойсей прийшов до місця роботи ізраїльтян (сини Ізраїлеві називалися також ізраїльтянами), то він побачив сумну картину. Під палючим сонцем вони знемагали від роботи. Без відпочинку вони працювали з раннього ранку до пізнього вечора. Вони копали глину для цегли; це була важка праця. Потім вони робили із глини цеглу і сушили її на сонці. Готову цеглу вони переносили до місця, де будувались високі стіни міста. Наглядачі примушували їх робити велику кількість цегли, і жорстокий начальник бив їх, якщо вони стомлювались. Вони стогнали, але змушені були виконувати ту роботу, яку їм призначали.

Наглядач говорив їм: «До такого часу вам належить зробити ось таку кількість цегли». Скільки саме цієї цегли їм потрібно було зробити, я цього не знаю, але, у всякому разі, це була велика кількість. Якщо вони не справлялися з завданням своїм, їх жорстоко били.

Мойсей скорбно дивився на утиски, які терпіли ізраїльтяни. Одного разу він побачив, як один із наглядачів бив ізраїльтянина. Мойсей не міг байдуже дивитися, як жорстоко поводилися єгиптяни з євреями-рабами. Він подивився, чи нема поблизу інших наглядачів: нікого не було. Тоді він вбив жорстокого наглядача і закопав його у піску.

Чи був це правильний вчинок з боку Мойсея, що він убив ставленика фараона? Вбивати людей це гріх, тому що Бог дав заповідь про те, щоб люди не вбивали один одного. Але іноді і Самому Богові доводилося давати наказ про позбавлення людського життя. Мойсеєві звелів убити цього жорстокого чоловіка, щоб нещасні ізраїльтяни побачили, що Мойсей посланий Богом, щоб визволити їх з рабства єгипетського. Мойсей думав, що «зрозуміють брати його, що Бог руками його дає їм спасіння, але вони не зрозуміли» (Дії 7:25). Один ізраїльтянин побачив це, і невдовзі про це дізнався і фараон. Фараон розгнівався і вирішив убити Мойсея. Мойсей змушений був тікати до далекої країни. Наступного разу я розповім вам, що ж трапилось з Мойсеєм в далекій країні. Бог любив Мойсея і піклувався про нього, куди б він не пішов. Мойсей міг би все життя прожити в чудовому домі, їздити на колісниці і мати багато служників, але ви бачите, що він любив бідних синів Ізраїлевих. Таким відношенням він нагадує нам Господа Ісуса Христа, Котрий залишив небесний престол Свій заради спасіння нашого.

Мойсей захотів краще робити бажане Богові, аніж називатися сином дочки фараона. «...Мойсей захотів страждати з народом Божим...» (Євр. 11:24-26). Про нього можна було сказати: «Бажаю за краще бути біля порогу дом...... (читати далі)

Сторінки: 1 2

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Кошичок з очерету
Єгипетський фараон гадав, що євреї повстануть проти нього, тому наказав кидати кожного новонародженого хлопчика в річку. Проте одна жінка не кинула малюка, а залишила біля річки. Потім його знайшла дочка фараона та всиновила. Це був Мойсей.


Наполегливе прохання
До Авраама завітало три ангели, два з яких попрямувало до Содому та Гомори, щоб зруйнувати міста. Третій ангел залишився з Авраамом. Авраам упрохував його не руйнувати місто Содом, якщо там буде хоча б десять праведників. Праведним був лише один Лот.


Неволя
Брати побачили купців, що прямували до Єгипту. Брат Юда запропонував продати Йосифа їм, щоб не вбивати його, бо Йосиф таки був їхнім братом. Йосифа продали за 20 срібняків, а батькові показали його одяг, який облили кров'ю козеняти.
Сміливий Гедеон
Гедеону з'явився ангел і сказав, що Бог допоможе перемогти мідійців. Гедеон руйнує вівтар, де давали жертви Ваалові. Люди хотіли вбити Гедеона за це, але полишили це Ваалові. Гедеон вночі з 300 сміливцями нападає на мідійців та виганяє їх.
Ріка Йордан
Ізраїльтяни не могли перейти Йордан. Ісус Навин наказав священикам взяти ковчега та попрямувати до води. Коли ті йшли, то вода стала стіною. Священики залишалися там, доки всі перейшли на інший бік крім 12 людей, які взяли каміння та поклали на дно.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.019298 секунд !