Дитяча Біблія (Біблія для дітей). Оповідання "Червоне море"
Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Червоне море
Сторінки: 1 2 3

Червоне море розходиться перед людьми Мойсея. Ізраїльтяни спокійно переходять на інший бік моря.
Вих. 13:20-22, 14, 15:1, 22

Сини Ізраїлеві пішли до землі ханаанської. Але ж довго прийшлося їм іти до цієї чудової землі! Звідки вони знали, куди їм належить іти? Бог Сам показував їм дорогу. Він Сам ішов попереду них у стовпі хмарному. І вони йшли за Ним. Але вночі хмарного стовпа не було видно, тому вночі хмарний стовп ставав вогняним. Вдень хмара захищала від спеки, а вночі освітлювала їм шлях. «Простягнув хмару для захисту їхнього і вогонь, щоб світити вночі» (Пс. 104:3). Коли хмара зупинялася, тоді за наказом Мойсея народ розтягував намети і відпочивав. Це називалося «стати де-небудь табором». Але тільки-но хмара рухалася, Ізраїльтяни знімали з держаків шатра, нав'ючували віслюків і верблюдів, і знову вирушали в дорогу. Сини Ізраїлеві йшли дуже швидко, поки не досягли Червоного моря. Тут хмарний стовп зупинився і вони стали табором на березі моря. Море називалося Червоним.

Заледве встигли ізраїльтяни натягнути свої намети, як почувся позаду них шум і тупіт коней. Вони поглянули в той бік і побачили здалеку фараона і безліч воїнів його на колісницях і на конях. Фараон пожалкував, що відпустив Ізраїля і погнався за ними, щоб повернути їх до Єгипту.

Ізраїльтяни дуже налякалися. Що робити? Через море вони не могли перейти, вони не мали човнів. Якщо ж вони залишаться на березі, то єгиптяни переможуть їх, тому що військо фараона вміло краще воювати. Що ж робити? Вони звернулися за допомогою до Бога. І це було дуже правильно, але при всьому цьому вони повели себе негарно: вони почали дорікати Мойсеєві: «Навіщо ти привів нас вмирати в пустелі? Краще нам було б бути в рабстві єгиптян, аніж померти тут». Кажучи так, вони виявилися невдячними, бо Мойсей лагідно відповів: «Не бійтеся!» «Бог буде боротися за вас; ви повіки більше не побачите єгиптян». Тоді Мойсей став молитися, тому що він знав, що Бог врятує їх від фараона.

Тоді Бог сказав Мойсеєві: «Підніми жезл і простягни руку твою на море і пройдуть ізраїльтяни посеред моря, як по суші». Мойсей простягнув руку свою і води підкорилися йому, вони розійшлися і стали стіною. Ізраїльтяни пройшли посеред моря і худоба їхня з ними.

Увечері вони почали переходити через море, так вони йшли всю ніч, і вогняний стовп освітлював їм шлях, і ізраїльтянам не було темно. Але Бог не бажав, щоб і для фараону світило, тому Він наказав стовпові вогняному стати поміж ізраїльтянами і фараоном. Світлий бік повинен бути поверненим до ізраїльтян, а темний — до фараона. Таким чином, ізраїльтяни бачили світло, а війсь...... (читати далі)

Сторінки: 1 2 3

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Звільнення
Одного разу наснилися фараонові два сни про сім колосків та 7 корів, але ніхто не міг розтлумачити сни. Тоді чашник згадав про Йосифа, котрий розтлумачив сон фараона, а фараон зробив його головним над усіма. Лише фараон був вищим за Йосифа престолом.


Вигнання з дому
Агар народжує сина, якого називають Ізмаїлом. Ізмаїл не любив Бога. Сара народжує обіцяного сина Ісаака. Ізмаїл недолюблює бгата та глузує з нього. Сарра вмовляє Авраама вигнати Агар та її сина. Ангел каже Аврааму послухати поради Сарри.
Створення світу
Історія створення світу. День перший - світло, другий - створення води, повітря. День третій - суша. День четвертий - сонце, місяць, зорі. День п'ятий - створення живих істот (птахів, риб). Шостий - земні тварини і людина. Сьомий день - відпочинок.


Чашник і пекар
Одного разу до в'язниці цар кинув чашника та пекаря. Їм наснилися сни, які Йосиф правильно розтлумачив. Чашник повернувся на своє місце, а пекаря повісили на дереві. Йосиф просить чашника нагадати цареві про нього, але той забуває виконати прохання.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.020332 секунд !