Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Червоне море
Сторінки: 1 2 3

Червоне море розходиться перед людьми Мойсея. Ізраїльтяни спокійно переходять на інший бік моря.
Вих. 13:20-22, 14, 15:1, 22

Сини Ізраїлеві пішли до землі ханаанської. Але ж довго прийшлося їм іти до цієї чудової землі! Звідки вони знали, куди їм належить іти? Бог Сам показував їм дорогу. Він Сам ішов попереду них у стовпі хмарному. І вони йшли за Ним. Але вночі хмарного стовпа не було видно, тому вночі хмарний стовп ставав вогняним. Вдень хмара захищала від спеки, а вночі освітлювала їм шлях. «Простягнув хмару для захисту їхнього і вогонь, щоб світити вночі» (Пс. 104:3). Коли хмара зупинялася, тоді за наказом Мойсея народ розтягував намети і відпочивав. Це називалося «стати де-небудь табором». Але тільки-но хмара рухалася, Ізраїльтяни знімали з держаків шатра, нав'ючували віслюків і верблюдів, і знову вирушали в дорогу. Сини Ізраїлеві йшли дуже швидко, поки не досягли Червоного моря. Тут хмарний стовп зупинився і вони стали табором на березі моря. Море називалося Червоним.

Заледве встигли ізраїльтяни натягнути свої намети, як почувся позаду них шум і тупіт коней. Вони поглянули в той бік і побачили здалеку фараона і безліч воїнів його на колісницях і на конях. Фараон пожалкував, що відпустив Ізраїля і погнався за ними, щоб повернути їх до Єгипту.

Ізраїльтяни дуже налякалися. Що робити? Через море вони не могли перейти, вони не мали човнів. Якщо ж вони залишаться на березі, то єгиптяни переможуть їх, тому що військо фараона вміло краще воювати. Що ж робити? Вони звернулися за допомогою до Бога. І це було дуже правильно, але при всьому цьому вони повели себе негарно: вони почали дорікати Мойсеєві: «Навіщо ти привів нас вмирати в пустелі? Краще нам було б бути в рабстві єгиптян, аніж померти тут». Кажучи так, вони виявилися невдячними, бо Мойсей лагідно відповів: «Не бійтеся!» «Бог буде боротися за вас; ви повіки більше не побачите єгиптян». Тоді Мойсей став молитися, тому що він знав, що Бог врятує їх від фараона.

Тоді Бог сказав Мойсеєві: «Підніми жезл і простягни руку твою на море і пройдуть ізраїльтяни посеред моря, як по суші». Мойсей простягнув руку свою і води підкорилися йому, вони розійшлися і стали стіною. Ізраїльтяни пройшли посеред моря і худоба їхня з ними.

Увечері вони почали переходити через море, так вони йшли всю ніч, і вогняний стовп освітлював їм шлях, і ізраїльтянам не було темно. Але Бог не бажав, щоб і для фараону світило, тому Він наказав стовпові вогняному стати поміж ізраїльтянами і фараоном. Світлий бік повинен бути поверненим до ізраїльтян, а темний — до фараона. Таким чином, ізраїльтяни бачили світло, а війсь...... (читати далі)

Сторінки: 1 2 3

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:Дванадцять спостерігачів
Ізраїльтяни надіслали оглядачів у землю ханаанську, проте ханаанці були занадто сильні. Бог обіцяє допомогти, але ізраїльтяни йому не повірили, тому Він покарав їх: вони не потрапили до Ханаану за життя, лише Ісус Навин і Халев увійшли туди.


Наполегливе прохання
До Авраама завітало три ангели, два з яких попрямувало до Содому та Гомори, щоб зруйнувати міста. Третій ангел залишився з Авраамом. Авраам упрохував його не руйнувати місто Содом, якщо там буде хоча б десять праведників. Праведним був лише один Лот.


Потоп
Бог вирішив вчинити на Землі потоп, щоб винищити усіх нечестивих людей на світі. Ной збудував за наказом Бога великий ковчег, щоб пережити потоп, та забрав із собою свою родину та кожної тварини по парі, щоб вони не зникли безслідно із землі.
Втеча з дому
Сарра не може народити сина 10 років і радить Аврааму взяти ще одну дружину - служницю Агар, яка починає цим пишатися та перестає догоджати Саррі. Починаються сварки. Агар тікає, але зустрічає ангела, який наказує назвати сина Ізмаїлом і повернутися.


Ізраїльтяни в пустелі
У пустелі не було води. Бог каже Мойсею попросити у скелі, щоб вона дала воду, але Мойсей не послухав та вдарив жезлом скелю. За це Бог карає його і він тепер не ввійде до землі ханаанської. Помирає Аарон, а первосвящеником стає його старший син.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.024422 секунд !