Дитяча Біблія (Біблія для дітей). Оповідання "Манна і скеля"
Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Манна і скеля
Сторінки: 1 2

Ізраїльтяни збирають манну небесну, яку послав їм Бог у відповідь на молитви Мойсея.
Вих. 16,17:1-7

Сини Ізраїлеві були дуже щасливими, що нарешті вони визволилися з рабства єгипетського. Тепер ніхто не примушував їх працювати, і керував ними лагідний начальник — Мойсей. Тепер вони могли бути щасливими і спокійними. Вони знаходилися в неосяжній пустелі. Людей і домів не було ніде. Тут жили тільки леви і ведмеді, які наповнювали її диким ревом. «Це був степ сумний і дикий» (Повт. Зак. 32:10). Пустеля була наповнена зміями і скорпіонами; не було там ні річок, ні колодязів, повсюди бовваніли горби і виднілись глибокі безодні. Фруктових дерев і засіяних зерном полів там майже не було, так що там важко було здобувати собі їжу. Сіяти хліб і садити фруктові дерева вони не могли, тому що переходили з місця на місце. Де ж вони могли дістати їжу? Це була пустеля велика і страшна, де змії-василіски, і скорпіони, і місця сухі, безводні» (Повт. Зак. 8:15). «Де Господь, що нас вивів із краю єгипетського, що проводив він нас по пустелі, по землі степовій, повній ям, по краю сухому та темному, по краю, що в ньому ніхто не ходив і що там не селилася людина?» (Єр. 2:6).

Ізраїльтян було багато, тому й їжі їм потрібно було також багато. З собою із Єгипту вони взяли трохи хліба, і дуже швидко вони його з'їли. Що ж їм було робити? Потрібно було просити їжу у Бога. Бог любив їх і не міг допустити, щоб вони померли від голоду. Але невдячні ізраїльтяни стали ремствувати. Вони пішли до Мойсея і Аарона і сказали їм: «О, коли б ми померли в Єгипті. Там ми мали досить м'яса і хліба досхочу, а тут ми помираємо від голоду. Ви вивели нас до цієї пустелі, щоб заморити нас голодом». Якими ж невдячними були вони по відношенню до Бога і Мойсея! Але Мойсей не відповідав їм гостро. Він знав, що Бог почув їхні несправедливі слова.

Бог покликав Мойсея і сказав йому: «Слова ізраїльтян Я почув і Я дам їжу їм». Чи заслуговували вони на таке милосердя? Звичайно, ні. Яким чином Бог нагодував їх? Він послав їм хліба з неба. Чи не виявляє це любов з боку Бога?

Наступного ранку, коли ізраїльтяни повиходили зі своїх наметів, вони побачили, що земля зовсім біла. Мойсей сказав їм: «Ось хліб, який послав Бог з неба; збирайте його і носіть до своїх наметів». Тоді ізраїльтяни почали збирати цей небесний хліб або ж манну. Вони покуштували манну: на смак вона була солодкою, як мед. «Люди розходилися і збирали її та мололи жорнами або товкли в ступі, і варили в горняті та й робили з неї калачі. А смак її був, як смак олійного коржа» (Числа 11:8).

Це була смачна і корисна їжа. Вон...... (читати далі)

Сторінки: 1 2

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Червоне море
Ізраїльтяни рушили до землі ханаанської. Їм у цьому допомагав хмарний стовп, за яким вони прямували. Біля Червоного моря їх майже наздогнав фараон. Мойсей помолився і Червоне море розійшлося і ізраїльтяни пройшли, але фараонові воїни потонули.


Смерть Мойсея
Мойсей прожив життя, написав п'ять книг про створення світу, все, що було до нього самого, про будову скінії. На це його надихнув Бог. Прожив Мойсей 120 років. Але Бог дозволяє глянути Мойсеєві на Ханаан перед тим, як померти, з вершини гори.
Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.024504 секунд !