Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Манна і скеля
Сторінки: 1 2

Ізраїльтяни збирають манну небесну, яку послав їм Бог у відповідь на молитви Мойсея.
Вих. 16,17:1-7

Сини Ізраїлеві були дуже щасливими, що нарешті вони визволилися з рабства єгипетського. Тепер ніхто не примушував їх працювати, і керував ними лагідний начальник — Мойсей. Тепер вони могли бути щасливими і спокійними. Вони знаходилися в неосяжній пустелі. Людей і домів не було ніде. Тут жили тільки леви і ведмеді, які наповнювали її диким ревом. «Це був степ сумний і дикий» (Повт. Зак. 32:10). Пустеля була наповнена зміями і скорпіонами; не було там ні річок, ні колодязів, повсюди бовваніли горби і виднілись глибокі безодні. Фруктових дерев і засіяних зерном полів там майже не було, так що там важко було здобувати собі їжу. Сіяти хліб і садити фруктові дерева вони не могли, тому що переходили з місця на місце. Де ж вони могли дістати їжу? Це була пустеля велика і страшна, де змії-василіски, і скорпіони, і місця сухі, безводні» (Повт. Зак. 8:15). «Де Господь, що нас вивів із краю єгипетського, що проводив він нас по пустелі, по землі степовій, повній ям, по краю сухому та темному, по краю, що в ньому ніхто не ходив і що там не селилася людина?» (Єр. 2:6).

Ізраїльтян було багато, тому й їжі їм потрібно було також багато. З собою із Єгипту вони взяли трохи хліба, і дуже швидко вони його з'їли. Що ж їм було робити? Потрібно було просити їжу у Бога. Бог любив їх і не міг допустити, щоб вони померли від голоду. Але невдячні ізраїльтяни стали ремствувати. Вони пішли до Мойсея і Аарона і сказали їм: «О, коли б ми померли в Єгипті. Там ми мали досить м'яса і хліба досхочу, а тут ми помираємо від голоду. Ви вивели нас до цієї пустелі, щоб заморити нас голодом». Якими ж невдячними були вони по відношенню до Бога і Мойсея! Але Мойсей не відповідав їм гостро. Він знав, що Бог почув їхні несправедливі слова.

Бог покликав Мойсея і сказав йому: «Слова ізраїльтян Я почув і Я дам їжу їм». Чи заслуговували вони на таке милосердя? Звичайно, ні. Яким чином Бог нагодував їх? Він послав їм хліба з неба. Чи не виявляє це любов з боку Бога?

Наступного ранку, коли ізраїльтяни повиходили зі своїх наметів, вони побачили, що земля зовсім біла. Мойсей сказав їм: «Ось хліб, який послав Бог з неба; збирайте його і носіть до своїх наметів». Тоді ізраїльтяни почали збирати цей небесний хліб або ж манну. Вони покуштували манну: на смак вона була солодкою, як мед. «Люди розходилися і збирали її та мололи жорнами або товкли в ступі, і варили в горняті та й робили з неї калачі. А смак її був, як смак олійного коржа» (Числа 11:8).

Це була смачна і корисна їжа. Вон...... (читати далі)

Сторінки: 1 2

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Священики
Аарон став первосвящеником (носив хітон білий, блакитні ризи, ефон, пояс, наперсник та кадир), а його четверо синів - священиками. Вони зодягалися у білу одіж. Скінія була готова уже через рік після початку роботи. Бог відтепер перебував у скінії.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.015790 секунд !