Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Невдячність Ізраїля

І кн. Сам. 8

Хто був царем Ізраїля? Бог був царем Ізраїля. Коли Самуїл став дорослим, він зробився суддею Ізраїля, але він не був царем Ізраїлю. Він передавав народові те, що Господь бажав, щоб вони робили. Він і визначив покарання ізраїльтянам, які завинили. До Самуїла суддями Ізраїля були Мойсей, Ісус Навин та Ілля. Тепер їх замінював Самуїл. Він не мав ні престолу, ні корони царської. Він завжди запитував Бога, що належить робити ізраїльтянам, а тоді переказував їм волю Божу. Ізраїльтяни мали б почувати себе щасливими, що Сам Бог був їхнім царем. Жоден народ не мав такого милосердного царя.

Вам буде сумно почути, що ізраїльтяни не захотіли мати своїм царем Бога. Вони говорили: «Ми хочемо мати царя, котрий би вів нас на війну». Вони хотіли мати видимого царя. І ось вони прийшли до Самуїла і сказали йому: «Дай нам царя».

Самуїл дуже засмутився від цього. Він почав молитися Богові. Чи дав Бог царя ізраїльтянам? Так, Він зробив це. Йому не подобалося, що вони хотіли мати царя, але Він вирішив виконати бажання їхнє. Тоді Самуїл зібрав всіх ізраїльтян і сказав їм: «Бог дасть вам царя, але ось які обов'язки ваші відносно царя вашого: сини ваші повинні будуть служити йому і бігати перед колісницями його; відтепер повинні будуть робити для нього мечі і списи, інші для нього будуть жати жниво на полях його; дочки ваші повинні готувати для нього їжу і пекти для нього хліб; і він забере для себе багато полів ваших і садів, і хліб, і овець ваших забере собі або віддасть їх, кому захоче; і тоді ви пожалкуєте, що захотіли мати царя, і благатимете Бога визволити вас від нього, але Бог тоді вас не почує».

Чи продовжували і після цього ізраїльтяни вимагати царя? Так, вони не послухали слів Самуїла і продовжували говорити: «Ми хочемо мати царя». Потім народ розійшовся по своїх домівках. Хто ж взявся вирішити, кому належить бути царем? Бог повинен був обрати царя і вказати на нього Самуїлові. Наступного разу, діти, я вам розповім, кого Бог вибрав бути царем Ізраїлю.

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Гора Сінайська
На горі Сінайській Бог виголосив ізраїльтянам десять заповідей Божих, яких вони повинні слухатися і дотримуватися. Мойсей пробув на горі Сінай сорок днів та сорок ночей. Бог дає Мойсеєві дві скрижалі кам'яні, де були викарбувані десять заповідей.


Червоне море
Ізраїльтяни рушили до землі ханаанської. Їм у цьому допомагав хмарний стовп, за яким вони прямували. Біля Червоного моря їх майже наздогнав фараон. Мойсей помолився і Червоне море розійшлося і ізраїльтяни пройшли, але фараонові воїни потонули.


Благочестива мати
Благочестива жінка Анна молячись у скінії просить Бога подарувати їй сина, за що обіцяє віддати його у священники. У відповідь на молитву згодом народжує сина Самуїла, якого у трирічному віці віддає на навчання до скінії первосвященникові Іллі.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.018037 секунд !