Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Книжники в храмі
Сторінки: 1 2

Книжники в храмі
Лук. 2:40-52

Ми дуже мало знаємо про Ісуса-підлітка. У Євангелії розповідається лише одна подія, що трапилася з ним, коли Йому було дванадцять років.

За велінням Божим всі євреї повинні були щорічно навесні приходити до Єрусалиму. Вони приходили туди святкувати Пасху. Лише маленькі діти не ходили на це свято. Коли Ісусові виповнилося дванадцять років, він пішов до Єрусалиму зі Своїми батьками. Це була стомлююча мандрівка, тому що до Єрусалиму було близько вісімдесяти миль. Багато сусідів і родичів Ісуса пішли на це свято. Приємно було йти ранньою весною покритими яскраво-зеленою травою луками і схилами; дерева і квіти цвіли і пахнули, птахи весело співали, горлиці туркотали. Але Ісуса насамперед тішила думка, що Він іде до Дому Отця Свого Небесного, що в Єрусалимі. Деякі мешканці міста гостинно відчиняли двері своїх господ, запрошуючи переночувати стомлених подорожніх.

Під час свята в Єрусалимі завжди з'їдали жертовне ягня. Напевно, що Ісус порівняв Себе з цим ягням, тому що Йому істинному, непорочному Ягняті належало страждати заради спасіння нашого. Коли минуло сім днів свята, подорожні вирушили у зворотню путь. Йосиф і мати Ісуса також пішли додому, але Ісуса з ними не виявилося. Вони подумали, що Він був з сусідами, або знайомими, котрі поверталися до Назарету, а тому і не злякалися, не помічаючи Його біля себе. Коли ж звечоріло, батьки в тривозі почали запитувати один одного: «Де ж Він?»

Вони довго шукали Його поміж друзями, запитуючи їх: «Чи не бачили ви нашого Сина?», але у відповідь чули: «Ні, сьогодні ми Його ще не бачили?» О, дуже стривожилися батьки і вже не могли спокійно подорожувати. Вони злякалися втратити свій дорогоцінний скарб — Дитя Ісуса. Вони повернулися назад до Єрусалиму, шукаючи Його. Їм знову довелося пройти двадцять миль. Але Ісуса не було ніде. Нарешті вони пригадали, що при храмі було велике приміщення, де священики вчили дітей. Вони прийшли до храму і тут побачили свого Сина, котрий сидів разом із іншими дітьми з учителями. Він слухав їх і відповідав їм. Всі присутні дивувалися з Його розумних і мудрих відповідей.

Мати Ісуса здивувалася, що Він залишився в храмі, не попередивши їх, тому що Він був слухняним Сином і ніколи нічого не робив без дозволу. Вона сказала Йому: «Дитино! Що ти наробив? Ось я і батько Твій шукали Тебе в такій зажурі». Ісус відповів: «Для чого вам було шукати Мене? Хіба ви не знаєте, що Я змушений бути там, де власність Отця Мого?» Ісус знав, що Йосиф не був Його рідним батьком. Тоді чому ж...... (читати далі)

Сторінки: 1 2

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Син, який давно пропав
Йосиф наказав братам їхати додому й повертатися з батьком. Фараон дізнався, що Йосив знайшов братів, тому надав їм землі в Єгипті кожному для випасання худоби. Яків прожив там 17 років і помер, а поховали його в Ханаані поряд з Авраамом та Ісаком.


Самсон і філістимляни
Самсон ходив до філістимлянки ночувати. Та вивідувала таємницю сили Самсона, який кілька разів хитрував. Коли розповів Делілі, в чому його сила, Самсона схопили. У храмі Самсон благав Господа дати силу. Бог послухав його і Самсон зруйнував храм.
Каїн і Авель
Брати Каїн та Авель - діти Адама та Єви. Авель - пастух овець, садівник. Жертвоприношення Каїна та Авеля. Авель приносив у жертву ягня, Каїн - плоди. Бог не прийняв жертви Каїна. Каїн розгнівався та вбив брата. Авель - перша людина, що померла.


Наполегливе прохання
До Авраама завітало три ангели, два з яких попрямувало до Содому та Гомори, щоб зруйнувати міста. Третій ангел залишився з Авраамом. Авраам упрохував його не руйнувати місто Содом, якщо там буде хоча б десять праведників. Праведним був лише один Лот.


Сильний Самсон
Самсон був слугою Господа та виріс дуже сильним. Самсон убив лева, а пізніше з левової пащі дістав мед. На весіллі загадав гостям загадку. Розгадку виманила жінка. Самсон убив 30 філістимлян та віддав гостям обіцяні подарунки за розгадану загадку.
Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.016587 секунд !