Біблія для дітей
Дитяча Біблія з ілюстраціями
На головну сторінку
Ілюстрації
Новий Заповіт
Старий Заповіт

Рибальські сіті

Рибальські сіті
Лук. 5:1-11

Ісус пішов з міста Назарету і поселився в місті Капернаумі. Це місто знаходилося біля великого Галілейського або Генісаретського озера. Тут жило багато риболовів. Жив там і учень Ісуса Симон Петро; Ісус жив у його господі. Петро і Андрій мали човна, з якого вони ловили на озері рибу. Яків і Іван також мали човни. Всі четверо ловили рибу і розподіляли її між собою. Ісус часто вчив народ на березі озера. Іноді Він проповідував з човна, а народ слухав на березі озера. Одного разу людський натовп тіснив Його так, що Йому важко було говорити. Біля берега були два човни; човни були прив'язані риболовами; самі риболови зійшли на берег, щоб просушити сіті. Ісус увійшов до одного човна, що належав Симонові; Симон, побачивши Учителя в човні, негайно увійшов і сам туди. Господь наказав йому відпливти від берега, а потім сів і почав навчати народ.

Закінчивши навчати, Ісус сказав Симонові: «Відпливи туди, де глибше, і закинь сіті свої». Симонові не хотілося робити це, тому що він вважав таку справу безнадійною. І він відповів: «Учителю, Котрий наставляє нас! Ми всю ніч ловили і нічого не зловили, але, за словом Твоїм, закину».

Добре, що Симон зробив так. Разом з Андрієм закинули вони сіть; коли ж вони почали тягнути її, виявилося, що риби стільки, така сила-силенна, що сіті прорвалися. Вони подали знак Якову і Іванові, щоб ті допомогли їм; Іван і Яків ловили поруч з ними на іншому човні. Нарешті вони вчотирьох витягнули сіті і заповнили рибою два човни вщерть так, що почали аж потопати. Побачивши таке чудо, Симон Петро припав до ніг Ісуса і вигукнув: «Залиши мого човна, Господи, бо я грішна людина!» Звичайно, Петро був щасливим, що з ним був Ісус, говорив він це тому, що настрашився. Він відчував, що недостойний Ісусової любові. Петро часто дорікав Господу, що Той не сприяє його праці. Тепер він визнавав, що був неправий, а думаючи так, Петро відчув і свою гріховність. Проте Господь не пішов від Симона, бо Він любив Свого учня. Він звелів Симонові йти слідом за Ним, пообіцявши йому таке: «Не лякайся, — сказав Ісус, — відтепер ти ловитимеш людей». Це означало, що проповідуючи, Петро повинен навертати серця людей до Господа і таким чином рятувати їх. Євангеліє повинно бути сіттю. Всі чотири риболови були вражені побаченим чудом і, витягнувши човни на берег, вони залишили все і пішли слідом за Ісусом.

Короткий зміст 10 випадкових оповідань:

Кошичок з очерету
Єгипетський фараон гадав, що євреї повстануть проти нього, тому наказав кидати кожного новонародженого хлопчика в річку. Проте одна жінка не кинула малюка, а залишила біля річки. Потім його знайшла дочка фараона та всиновила. Це був Мойсей.


Вигнання з дому
Агар народжує сина, якого називають Ізмаїлом. Ізмаїл не любив Бога. Сара народжує обіцяного сина Ісаака. Ізмаїл недолюблює бгата та глузує з нього. Сарра вмовляє Авраама вигнати Агар та її сина. Ангел каже Аврааму послухати поради Сарри.


Ріка Йордан
Ізраїльтяни не могли перейти Йордан. Ісус Навин наказав священикам взяти ковчега та попрямувати до води. Коли ті йшли, то вода стала стіною. Священики залишалися там, доки всі перейшли на інший бік крім 12 людей, які взяли каміння та поклали на дно.


Біблійні оповідання для дітей з ілюстраціямиСторінка згенерована за 0.018474 секунд !